Home » Math Riddles » If 10 bags of jelly beans and 6 licorice sticks cost $1, and 10 licorice sticks and 6 jelly bean bags cost 92 c...

If 10 bags of jelly beans and 6 licorice sticks cost $1, and 10 licorice sticks and 6 jelly bean bags cost 92 cents. How much does one licorice stick cost?

0 0

Share with


Facebook Comment

You may also like..

Why did everybody like to go out to eat with the librarian?

0 0
Previous      Next  

Submit a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *