Math Riddles An apple is 40 cents, a banana is 60 cents and a grapefruit is 80 cents. How much is a pear? Answer: 40 cents. The price of each fruit is calculated by multiplying the number of vowels by 20c Solution: Reveal Answer 0 0 Share with Facebook Comment You may also like.. Classic Riddles How many birth days does the average person have? Answer: One! Solution: Show Answer One! Reveal Answer 1 0 Riddles A famous Home without color and with Wings. What’s that riddle answer Answer: WHITE HOUSE Solution: Reveal Answer 886 289 Easy Riddles What is it that after you take away the whole, some still remains? Answer: Wholesome Solution: Reveal Answer 0 0 Jokes and Riddles What do cheerleaders eat for breakfast? Answer: Cheer-eee-ohs! Solution: Show Answer Cheer-eee-ohs! Reveal Answer 0 0 What am I ? You can easily touch me but not see me. You can throw me out but never away. What am I? Answer: Your back Solution: Reveal Answer 0 0 Previous Next Submit a Comment Cancel replyYour email address will not be published. Required fields are marked *Comment * Name Email Website Save my name, email, and website in this browser for the next time I comment. Δ