Home » Riddles for Adults » If you can buy 1 for $1, 14 for $2, and 145 for $3, what are you buying?

If you can buy 1 for $1, 14 for $2, and 145 for $3, what are you buying?

23 8

Share with


Facebook Comment

You may also like..

1 rabbit saw 9 elephants while heading off to the river riddle

  3 0

Even if they are starving, natives living in the Arctic will never eat a penguin’s egg. Why not?

1 0
Previous      Next  

Submit a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *